فناوری منطقه صوتی جداگانه هیوندای کیا بدون نیاز به هدفون!

شاید واسه شمام پیش اومده که در بین مسافرت با جمع دوستان یا اعضای خونواده بر سر انتخاب موزیک راه اختلاف سلیقه داشته باشین. هیوندای کیا با فناوری منطقه صوتی جداگونه مشکل شما رو حل کرده.

اگه اینجور حالتی واسه شما پیش اومده باشه شاید دوست دارن که به هدفون رو آورده و از راه گوشی موبایل یا دیگه دستگاه های پخش قابل حمل به موزیک دلخواه خود گوش بدن.

موبایل

اما گروه هیوندای-کیا ای علاقه ای به این کار نداشته و با پیشرفت یه سیستم صوتی جدید می خواد همه سرنشینان خودرو بدون به کار گیری هدفون از گوش دادن به موسیقی یا فایلای صوتی مورد علاقه خود لذت برده و یا حتی به تماسای صوتی جواب بدن.

این تکنولوژی که کیا از اون با نام Separated Sound Zone (منطقه صوتی جداگونه) یاد می کنه، از سال ۲۰۱۴ تحت آزمایشای جورواجور قرار گرفته و به احتمال زیاد در عرض چند سال آینده در خودروهای کره ای تماشاگر استفاده اون هستیم.

کارکرد تکنولوژی “منطقه صوتی جداگونه” به این شکله که مثل فناوری نویز کنسلینگ هدفونای پیشرفته، میدانای آکوستیک رو از هم جدا می کنه.

بخاطر این اسپیکرهای نصب شده در خودروها هم به تکنولوژی کاهش یا افزایش سطح امواج صدا مجهز می شن. این اسپیکرها هسته اصلی مناطق صوتی جداگونه بوده و به سرنشینان اجازه میدن که به موزیک یا فایلی متفاوت از همدیگه گوش سپارند.

آقای Kang-duck Ih یکی از مهندسین رده بالای هیوندای-کیا شاغل در بخش تحقیقات آرامش کابین در این باره گفته:

در عصر اتومبیلای خودران، مشتریان به دنبال سرگرمیای بیشتر در داخل خودرو هستن. نوآوریای تکنولوژیکی مثل سیستم صوتی جداگونه بعضی از این موارد هستن. من امیدوارم با جفت و جور کردن فضای صوتی جداگونه و اختصاصی سرنشینان خودرو محیطی راحت و سرگرم کننده در بین سفر داشته باشن.

اونطور که کیا ادعا کرده سرنشینان می تونن از راه بلوتوث هم گوشی موبایل خود رو به این سیستم صوتی پیشرفته وصل کرده و به شکل اختصاصی به آوازهای خود گوش داده یا تماسای تلفنی رو بدون ایجاد مزاحمت واسه افراد حاضر در دیگه صندلیا جواب بدن.

به خاطر درک بهتر تکنولوژی Separated Sound Zone دعوت می کنیم ویدیوی کوتاه رو تماشا در لینک زیر فرمایید.

ویدیو فناوری منطقه صوتی جداگونه هیوندای کیا

منبع:  digiato.com