ثبت ۲۱۰ میلیون کلاهبرداری سایبری در چهار ماه اول سال جاری میلادی

۲۱۰ میلیون کلاهبرداری سایبری در ۴ ماه اول سال جاری میلادی ثبت شده. جرایم کلاهبرداری ۶۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشتن.

مرکز threadmetrix که یه شرکت پیشگیری از کلاهبرداریه، بیشتر از ۱.۴ میلیارد هویت دیجیتال ناشناس پیدا کرده و روزانه ۱۱۰ میلیون نسخه تایید شده رو به دست می آورد.

دیجیتال

البته شاید این اطلاعات نشون دهنده حملات بیشتر به کانالای موبایل و به کار گیری روباتا جهت تست کردن گواهینامه های به سرقت رفته باشه. با در نظر گرفتن گزارش جرایم سایبری در سال ۲۰۱۸، حملات انجام شده روی حسابای گوشی موبایل از اول سال ۲۰۱۷، حدود ۱۵۰ درصد زیاد شده.

موبایل

دلیل اینه که بیشتر از نصف کل حسابای کاربری ایجاد شده الان روی دستگاه های گوشی موبایل انجام می شه.

ثبت ۲۱۰ میلیون کلاهبرداری سایبری

فعالیتای روباتا در بخش تجارت الکترونیک، موجب بروز ۸۲۰ میلیون حمله شده. هم اینکه ثبت حسابای داغون کننده جدید در سال جاری بیشتر از ۳۰ درصد در این بخش زیاد شده چون حمله کنندگان از مزیت تقریبا ضعیف ضد جعل بهره مند شده و از فروشندگان آنلاین واسه تست اعتبارات دزدیده شده استفاده کردن.

وانیتا پاندی، معاون رییس روش هدف دار در شرکت ThreatMetrix اعلام کرد که میلیاردها کاربر آنلاین، حجم بزرگی از داده ها رو تولید می کنن که این بدیش اینه واسه مجرمان سایبری سرقت و کسب درآمد از هر مکانی در جهان رو بسیار آسون تر می کنه.

به گفته ایشون، داده های سرقت شده یه ماسک جعلی به جرایم سایبری میدن، چون اونا از هویتای سرقتی واسه باز کردن حسابای جدید، اخذ حسابای کاربری قانونی یا انجام معاملات جعلی استفاده می کنن.

براساس این گزارشای منتشر شده از دید جغرافیایی، آمریکای جنوبی یه رقابت جدید در بخش اقدامات متقلبانهه. البته این وسط برزیل هم به جمع پنج منبع بزرگ جهانی حملات کلاهبردانه پیوسته س. کلاهبرداران در این کشورها به دنبال حمله به کشورای همسایه، آمریکا و انگلیس هستن.

منبع: تکراتو